Nasza absolwentka  Wiktoria Kusior spotkała się z uczniami PKZSiP im. AK w Niecieczy,   z którymi rozmawiała na temat bezpieczeństwa  na stadionach oraz zasad kulturalnego kibicowania. Spotkanie odbyło się w ramach programu wychowawczo profilaktycznego PKZSiPM im.AK w Niecieczy.

Wiktoria podzieliła się z  uczniom przemyśleniami na temat roli kibica podczas widowisk sportowych, bezpieczeństwa na stadionach i znaczenia sportu w życiu człowieka. Najistotniejszym było przekazanie wiedzy o bezpiecznym i kulturalnym zachowaniu podczas widowisk sportowych, a także przed ich rozpoczęciem oraz po zakończeniu. Na spotkaniu wnikliwie omówiono właściwe zachowania i postawy kibiców, którzy szanują swoich przeciwników i dopingując swoich faworytów, nie okazują negatywnych postaw wobec innych sportowców oraz ich kibiców. Wspólnie z wychowawcami wyjaśniono konieczność przestrzegania zasad fair play na boisku, trybunach i poza bramą stadionu.

Wiktoria Kusior została ciepło przyjęta przez uczniów w zamian za to odpowiedziała ma liczne pytania zainteresowanej młodzieży. To spotkanie pokazało , jak wielka jest potrzeba takich inicjatyw. Trzeba je rozszerzać na większe kręgi. Prosilibyśmy, aby te nasze dobre idee, myśli i to co usłyszeliśmy na spotkaniu zaowocowało na piłkarskich stadionach.