Po raz osiemnasty w sobotę 3 czerwca 2022 r. w Żabnie odbył się XVIII Uliczny Bieg Pamięci Jana Pawła II pod patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego, Starosty Tarnowskiego oraz Burmistrza Żabna. Nasza szkoła brała czynny udział w zawodach.

 Zmagania sportowe rozpoczęły się od biegów najmłodszych dzieci ze żłobka i przedszkola na krótkich dystansach. Następnie rywalizacja przebiegała na coraz dłuższych i bardziej wymagających trasach, w których udział wzięli uczniowie ze szkół podstawowych, ponadpodstawowych, seniorzy oraz osoby niepełnosprawne. Słowem, każdy mógł dla siebie znaleźć odpowiednią kategorię, by w niej zmierzyć się z równolatkami. Wydarzenie jak co roku cieszyło się dużym zainteresowaniem zarówno osób starszych, jak i tych najmłodszych. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki, a najmłodsi uczestnicy biegu maskotki.

W biegu uczestniczyła bardzo liczna reprezentacja szkoły i przedszkola z Niecieczy. Bardzo ładnie zaprezentowały się dziewczęta z klasy szóstej Martyna Fijał i Lena Korus zajmując w swojej kategorii wiekowej odpowiednio drugie i trzecie miejsce.

Serdecznie gratulujemy wszystkim udziału w biegu .