Z okazji Tygodnia Bibliotek w filii bibliotecznej w Niecieczy odbyło się uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na czytelników biblioteki. Uczniowie ze szkoły podstawowej w Niecieczy wraz z wychowawcą panią Marią Bartecką odwiedzili bibliotekę.

Dzieci dowiedziały się jak można zostać czytelnikiem Biblioteki, w jakim celu do niej przychodzimy i co można w niej robić. Zapoznały się z działaniem katalogu, oglądały książki w bibliotece, z ciekawością przeglądały kronikę.

Aby zostać prawdziwym czytelnikiem Biblioteki dzieci musiały wykazać się znajomością bohaterów i postaci oraz utworów literackich z literatury dla dzieci, a także umiejętnością czytania i pisania. Czekało je wiele ciekawych literackich zadań m. in. zagadki ukryte w kolorowych balonikach, krzyżówka, rozsypanka czy układanie puzzli. Dzieci poznały także prośby książki, dzięki którym dowiedziały się jak należy się z nią obchodzić. Po złożeniu przysięgi mogło już nastąpić uroczyste pasowanie, po którym dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy. Na zakończenie spotkania przekazały bibliotekarce własnoręcznie wykonane laurki.