W przeddzień obchodów największego międzynarodowego  święta ekologicznego Dnia Ziemi 21 kwietnia 2023 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel pod hasłem Ziemia nasz dom. Uczniowie klasy VI pod opieką p. Danuty Liszki przedstawili krótką historię tego święta, które zostało ustanowione w 1970 roku i obecnie obchodzone jest w 192 krajach na całym świecie. W Polsce Dzień Ziemi świętujemy od roku 1990. Ustanowienie tego dnia uznawane jest za jedno z największych wydarzeń obywatelskich na świecie, ponieważ rozpoczęło falę działań dotyczących ochrony środowiska. W odpowiedzi na to wydarzenie powstały w wielu krajach Ustawy o czystym powietrzu, czystej wodzie i zagrożonych gatunkach. Oprócz tego uczniowie dowiedzieli się jak sami mogą chronić naszą planetę, oszczędzać wodę, segregować śmieci, eliminować plastik. Te przydatne informacje przeplatane były pięknymi wierszami o ratowaniu Naszej Ziemi. Pod koniec apelu wysłuchaliśmy piosenki SOS dla Ziemi.

Na zakończenie wszyscy uczniowie zostali zaproszeni do zapoznania się z gazetką tematyczną związaną z obchodzonym Dniem Ziemi.

W piątek 22 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji Sprzątania Świata.

W kolejnych dniach odbył się konkurs plastyczny pod hasłem: Ocalić Ziemię