Uczniowie naszej szkoły włączyli się w obchody Międzynarodowego Dnia Kropki – święta kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Spotkanie rozpoczęliśmy od oglądnięcia filmu pt. :“The Dot”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Dzień Kropki miał na celu pobudzenie kreatywności, pomysłowości uczniów, zachęcić ich do tworzenia i uwierzenia w to, że każdy może być kreatywny, nieszablonowy.

     Motyw kropki był obecny w różnych działaniach. Były gry matematyczne, kodowanie oraz wypowiedzi o swojej wyjątkowości. Kropki obecne rządziły wszędzie, zarówno na twarzach, ubraniach i ścianach szkoły. Uczniowie mogli zaprojektować swoja kropkę i zobaczyć jak zmienia się w trójwymiarową kulę dzięki aplikacji Quiver  Stworzone przez nich kolorowe kropki stawały się trójwymiarowymi ruchomymi kulami.

Dzień Kropki był pełen wrażeń.