Narodowe Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada to ważne i piękne święto – święto każdego Polaka.

W trosce o pamięć dla tego historycznego wydarzenia oraz kształtując patriotyczne postawy młodego pokolenia wychowawcy klas I,II i III zorganizowali dzień pełen zajęć związanych z obchodem Narodowego Święta.

Zajęcia rozpoczęły się od oglądnięcia prezentacji multimedialnej przybliżającej ważne wydarzenia historyczne związane z Odzyskaniem przez Polskę Niepodległości. Uczniowie rozmawiali o symbolach narodowych, wykonali małe chorągiewki, rozwiązywali quizy wiedzy historycznej, śpiewali znane piosenki i pieśni. Dzieci uczyły  się również pierwszej zwrotki hymnu. Na podsumowanie obchodów święta odbył  się przemarsz z chorągiewkami pod Pomnik Poległych, tam uczniowie zapalili znicze i minutą ciszy uczcili pamięć poległych bohaterów.