„I ty możesz zostać czytelnikiem” – pod tym hasłem odbyła się lekcja biblioteczna w szkolnej bibliotece, w której wzięli udział mali odkrywcy z kl. I. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób można zapisać się do biblioteki, a także co ciekawego można w niej robić poza wypożyczaniem książek. Uczniowie zapoznali się z księgozbiorem dla najmłodszych oraz poznali zasady wypożyczania i oddawania książek. Na pożegnanie każdy uczeń klasy I otrzymał w prezencie Wyprawkę Czytelniczą ufundowaną w ramach kampanii społecznej Instytutu Książki „Pierwsze abecadło” oraz spisane „Życzenia książki”. Dziękujemy pani Danucie Liszce za zaproszenie do biblioteki i mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.