Dnia 9 grudnia kl. I- IV wspólnie zwiedziły Tarnowski Ratusz, który jest jednym z najpiękniejszych w Polsce. Pani kustosz w ciekawy i interesujący sposób przekazała dzieciom informacje o znajdujących się tam eksponatach. Dzieci miały możliwość trzymać prawdziwy miecz czy też pistolet. Niewątpliwie największą  atrakcją  była lekcja muzealna, w trakcie której uczniowie  na bazie eksponatów takich jak zdobione siodła paradne, części końskich rzędów dowiedzieli się jak ważną rolę odegrały konie w polskiej historii i sztuce. W części warsztatowej wykonali własnego konika i „ozdobili” jego siodło „drogimi kamieniami” jak to czyniono w dawnej Rzeczypospolitej szlacheckiej.

Następnie dzieci zwiedziły Tarnowską Katedrę i spacerkiem ulicami Tarnowa dotarły do Teatru im. Ludwika Solskiego. Tam uczestniczyły aktywnie wraz z artystami Filharmonii Krakowskiej w  spektaklu „Piękna jak łabędź”. Była to opowieść o pełnych wdzięku i doskonałości łabędziach oczarowanych dźwiękami wiolonczeli. Dzień  wypełniony  zabawą  i muzyką był bez wątpienia dobrze spędzonym wspólnym czasem uczniów wraz z wychowawcami.