Po raz siedemnasty w sobotę 8 października 2022 r. w Żabnie odbył się XVII Uliczny Bieg Pamięci Jana Pawła II pod patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego, Starosty Tarnowskiego oraz Burmistrza Żabna. Nasza szkoła brała czynny udział w zawodach.

 Zmagania sportowe rozpoczęły się od biegów najmłodszych dzieci ze żłobka i przedszkola na krótkich dystansach. Następnie rywalizacja przebiegała na coraz dłuższych i bardziej wymagających trasach, w których udział wzięli uczniowie ze szkół podstawowych, ponadpodstawowych, seniorzy oraz osoby niepełnosprawne. Słowem, każdy mógł dla siebie znaleźć odpowiednią kategorię, by w niej zmierzyć się z równolatkami. Wydarzenie jak co roku cieszyło się dużym zainteresowaniem zarówno osób starszych, jak i tych najmłodszych. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki, a najmłodsi uczestnicy biegu plecaczki oraz pudełka na śniadanie z logiem Gminy Żabno.

Szkołę podstawową w Niecieczy licznie reprezentowali uczniowie klas I – VIII oraz Przedszkolaki. Wyróżnienie otrzymała Martyna Fijał uczennica kl. VI.