21.10.2022r. uczniowie naszej szkoły z klas I-IV byli na wycieczce w Zabawie i Wał – Rudzie. Celem wyprawy było odwiedzenie miejsc pamięci narodowej oraz tych, z którymi była związana bł. Karolina Kózkówna. W kościele parafialnym, w Zabawie przewodnik opowiedział o życiu błogosławionej. Przybliżył również historyczne wydarzenia związane z miejscowością m.in. Akcję III Most. W pobliżu kościoła dzieci zobaczyły symboliczny pomnik ,, Przejście” poświęcony ofiarom wypadków drogowych oraz pomnik poświęcony nauczycielom, organizatorom i uczestnikom tajnego nauczania w Zabawie w latach 1940- 1945. Z zaciekawieniem oglądały szczątki samolotu Dakota i bawiły się na tyrolce w pobliski ogrodzie. Kolejnym miejscem w planie wycieczki był cmentarz wojenny, gdzie spoczywają żołnierze Wojska Polskiego oraz pomnik ku czci poległych w czasie wojny. W Wał – Rudzie były w domu rodzinnym bł. Karoliny oraz oglądały ruchomą szopkę i animację ,, Wioska galicyjska”. Później wszyscy udali się pod gruszę, gdzie błogosławiona nauczała, a następnie do lasu, w którym znajdują się stacje drogi krzyżowej. Przy pięknej pogodzie dzieci mogły podziwiać uroki jesiennego krajobrazu oraz utrwalić wiadomości o lesie.