W filii bibliotecznej w Niecieczy odbyły się zajęcia z pszczelarzem Piotrem Łosińskim, właścicielem pasieki “Złota Kuszka” w Gorzycach.

W warsztatach wzięli udział uczniowie klas I-III i przedszkolaki z Zespołu Szkóły i Przedszkola im. Armii Krajowej w Niecieczy wraz z wychowawczyniami.

Podczas spotkania dzieci mogły dowiedzieć się na czym polega praca pszczelarza, jak powstaje miód, poznać schemat pracy pszczół. Pan Piotr pokazał dzieciom królową w ulu i wyjaśnił na czym polega jej praca oraz jej robotnic. Pszczelarz zaprezentował także ul z pszczołami, ochronne ubranie, zadymiacz do pszczół oraz miotełkę do wymiatania pszczół.

Największą przyjemność sprawiło dzieciom wykonanie świeczek z pszczelego wosku. Każde dziecko mogło także przymierzyć strój pszczelarza oraz skosztować różnego rodzaju miodu, czy to ze słoiczków czy prosto z plastra.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu “Kto ma pszczoły ten ma miód… – z biblioteką poznajemy tradycje regionu”.