W dniach 6 i 7 czerwca klasa VII i VIII wraz z opiekunami wybraliśmy się na wycieczkę w Pieniny.

    Pierwszym punktem wyjazdu była wędrówka Wąwozem Homole w Jaworkach, kolejno przeszliśmy wzdłuż przełomu Dunajca. Jest to niezwykle urokliwa trasa pełna malowniczych meandrów Dunajca wpisanych w jar o ścianach osiągających nawet 500 metrów wysokości. Liczy około ośmiu kilometrów długości, jednak w linii prostej – zaledwie trzy kilometry, Miejscami zwęża się do kilkunastu metrów. Rozpoczyna się tuż poniżej Sromowców Niżnych, a kończy w Szczawnicy.

   W drugim dniu wycieczki zdobyliśmy szczyt Pienin Trzy Korony. Mieliśmy to szczęście, że naszą wycieczkę prowadził ratownik górski GOPR-u, który pokazał nam jak udzielać pierwszej pomocy w różnych trudnych sytuacjach i jakich użyć aplikacji w telefonie związanych z bezpieczna wędrówką.  Ratownik uczulił nas na rozsądne zachowanie w górach. 

Wycieczce w góry towarzyszyła piękna pogoda , dobre humory i górskie krajobrazy.