29 kwietnia 2022r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Chcąc przybliżyć uczniom naszej szkoły to ważne wydarzenie z historii naszego kraju, klas V,VII i VIII zaprezentowały montaż słowno-muzyczny. Była to okazja do refleksji nad wydarzeniami sprzed 231 lat i dowód pamięci o przodkach, którzy pragnęli ocalić kraj przed upadkiem. Była to także sprzyjająca okoliczność do pielęgnowania patriotyzmu wśród uczniów naszej szkoły. Młodzież przypominała również o Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej – polskim święcie wprowadzonym na mocy ustawy z 20 lutego 2004, obchodzone między świętami 1 maja (zwanym Świętem Pracy) i 3 maja (Świętem Narodowym 3 Maja).