Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to coroczne święto obchodzone 21 lutego. Zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 r. Święto ma służyć promocji języka ojczystego oraz uświadomieniu społeczeństwu, jak ważne jest prawidłowe posługiwanie się językiem ojczystym w życiu codziennym.

       W naszej szkole, zgodnie z wieloletnią tradycją, także świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Klasy I- III spotkały się na holu szkolnym. Podczas zajęć prezentowaliśmy ciekawostki związane z naszym językiem, rozwijaliśmy słownictwo, ćwiczyliśmy poprawność ortograficzną, braliśmy udział w grach i zabawach związanych z szeroko rozumianą poprawnością językową. Podczas kolejnych przerw uczniowie starszych klas mogli spróbować kodowania, wykreślali archaizmy i sprawdzali ortografię w łamańcach językowych.

    Podczas zajęć dzieci nie tylko zgłębiały zawiłości polszczyzny, ale także miło spędziły czas.

Zajęcia przygotowali wychowawcy klas I-III i nauczyciel języka polskiego