17 grudnia 2021 roku odbył się IX Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek Niemieckojęzycznych w Gminnym Ośrodku Kultury w Gromniku dla uczniów klas IV- VIII. Organizatorem była Szkoła Podstawowa w Gromniku, GOK w Gromniku oraz Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego – Oddział Tarnów. Najważniejszym celem konkursu jest popularyzowanie języka niemieckiego oraz kultury krajów niemieckojęzycznych. Udział w konkursie motywuje uczniów do nauki tego języka oraz samodzielnej pracy , a także umacnia wiarę we własne siły i daje poczucie satysfakcji.
Reprezentanci Naszej Gminy w składzie: Kamila Mrówka SP Żabno, Weronika Gutej i Wiktoria Ptaśnik SP Niedomice oraz Nikodem Liro SP Nieciecza zaprezentowali swoje kolędy i pastorałki po raz pierwszy. Miejsce III wywalczył Nikodem Liro z kolędą “Stille Nacht, heilige Nacht”, a wyróżnienie zdobyła uczennica SP Niedomice Weronika Gutej z pastorałką ” O Tannenbaum”.

Konkurs zakończył się koncertem laureatów, który można obejrzeć w telewizji internetowej. Uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Dziękuję wszystkim uczestnikom i zapraszam do udziału w kolejnej edycji.