Na podsumowanie cyklu lekcji z języka polskiego i historii dotyczących wierzeń starożytnych Greków klasa piąta uczestniczyła w „Balu na Olimpie”. Celem spotkania było wykorzystanie w praktyce wiedzy na tematy mitologiczne. Uczniowie klasy piątej wcielając się w mitologicznych bohaterów, wykazali się sporą dozą pomysłowości. Prezentacje zostały perfekcyjnie przygotowane, toteż nagradzano je hucznymi oklaskami. Pomimo tremy piątoklasiści doskonale sprostali niełatwemu zadaniu, jakim było przybliżenie widzom mitologicznych bohaterów Po prezentacji goście z Olimpu przeszli korowodem szkolnym korytarzem, odwiedzając klasy i przedszkolaków.

Na zakończenie odbyła się skromna uczta. Podniosła atmosfera, pomysłowe stroje i występ długo pozostaną w pamięci naszych uczestników balu.