W środę 15 września uczniowie klas III i IV zostali zaproszeni na spotkanie autorskie w filii M-GBP w Otfinowie z Grzegorzem Kasdepke.


Pan Grzegorz jest laureatem wielu nagród w dziedzinie literatury m.in. Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego, Nagrody Edukacja XXI wieku, wyróżnienia literackiego polskiej sekcji IBBY oraz Kawalerem Orderu Uśmiechu. Jego książki można znaleźć w kanonie lektur szkolnych. Debiutował opowiadaniem z dziedziny fantastyki.
Autor opowiadał o swoich książkach, często czytając ich fragmenty. Interesująco przedstawił związki frazeologiczne, nawiązując do książki “Co to znaczy…”. Pisarz chętnie odpowiadał na pytania dzieci dotyczące dzieciństwa autora, ulubionego sportu, ulubionych książek i zwierząt.


Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, a pełne humoru wypowiedzi autora spotkały się z pełnym uznaniem uczestników spotkania.


Na koniec spotkania autor podpisał książki, które można było nabyć na miejscu.


Dziękujemy z zaproszenie pani Marcie Warias, dyrektor Miejsko–Gminnej Biblioteki Publicznej w Żabnie oraz pani bibliotekarz, filii M-GBP Małgorzacie Janeczek.