W październiku w Bibliotece w Niecieczy odbyły się lekcje głośnego czytania. W cyklu spotkań wzięły udział dzieci z tej miejscowości, które w ostatnim czasie odwiedziły bibliotekę. Dzieci wysłuchały, ale również sam miały okazję poczytać książeczki z serii „Czytam sobie” autorstwa znanych polskich pisarzy, m. in. Zofii Staneckiej, Justyny Bednarek, Agnieszki Frączek czy Wojciecha Widłaka. Proste historyjki często o żartobliwej treści przypadły do gustu szczególnie najmłodszym czytelnikom. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały pamiątkowe zakładki do książek oraz przypinki, promujące projekt „Żabnieńskie spotkania z literaturą.

Jest to projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Patronat honorowy objęła burmistrz Żabna Marta Herduś, patronat medialny Radio RDN Małopolska, Koncertowy Tarnów i Nowa Gazeta Żabnieńska.