W naszej szkole 2 października 2020 r. braliśmy udział w  X Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Uczniowie klasy VII w roli egzaminatorów przeprowadzili quizy z pytaniami o wynik z mnożenia. Sprawdzali wiedzę z tabliczki mnożenia wśród rówieśników jak i  również u Pana Dyrektora i nauczycieli. Wszyscy doskonale sobie poradzili.

Nauka poprzez zabawę zawsze przynosi najlepsze efekty. Celem jest lepsze zrozumienie zasad kierujących matematyką.

Światowy Dzień Tabliczki mnożenia to inicjatywa skierowana nie tylko do młodzieży, dzieci, ale i do dorosłych. Odświeżenie tabliczki mnożenia nikomu nie zaszkodzi, a może to być dobry wzór dla młodszych pokoleń. Ci z kolei dzięki temu wydarzeniu mogą nadrobić matematyczne zaległości po wakacjach.  Każdy kto odpowiedział dobrze otrzymał tytuł eksperta tabliczki mnożenia oraz imienną legitymację. To nie tylko powód do dumy ale i motywacja do dalszego doskonalenia swojej matematycznej wiedzy.