Z okazji 100 rocznicy urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II zespół wychowawców oraz uczniów PKZSiP im. AK w Niecieczy włączył się w projekt pt. „W HOŁDZIE POLSKIEMU PAPIEŻOWI”.

100 rocznica urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II jest okazją, by podziękować Bogu za dar Papieża Polaka. Ze względu na zaistniałą sytuację i nauczanie zdalne nie mogliśmy w sposób optymalny dla społeczności szkolnej oddać hołdu Janowi Pawłowi II, ale jesteśmy głęboko przekonani, że każdy nasz uczeń na swój sposób kultywuje pamięć o naszym wielkim Polaku.

Uroczysta gala podsumowania projektu „W Hołdzie Polskiemu Papieżowi” odbyła się 18 września 2020r. Organizatorami konkursu było Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Tarnowie, Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców, Katolickie Centrum Edukacji Młodzieży KANA, Uniwersytet Społeczny Jana Pawła II w Tarnowie.

W zaszczytnym gronie laureatów za wykonane prace plastyczne znaleźli się uczniowie naszej szkoły. Uczennica Martyna Fijał otrzymała nagrodę specjalną dyrektora KANY dr Grzegorza Sudoła. Nagrodę specjalną prezes KSW Magdaleny Urbańskiej przyznano Wojciechowi Barabaszowi. JURY przyznało także nagrody nauczycielom opiekunom prac konkursowych Iwonie Fijał i Marii Barteckiej.

Na gali ogłoszono II część projektu ”W HOŁDZIE  POLSKIEMU PAPIEŻOWI” nazwaną Zdalnie i Cyfrowo, która będzie realizowana wyłącznie przy pomocy narzędzi multimedialnych. Będzie to kolejna okazja, by pamięcią powrócić do wielkiego pontyfikatu papieża Polaka.

Gratulujemy laureatom Martynce i Wojtusiowi i jesteśmy z nich dumni!