20 stycznia 2020 r. w Zespole Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Ilkowicach odbył się V Gminny Konkurs Informatyczny „Mały Informatyk” dla uczniów szkół podstawowych klas I-III w gminie Żabno. Patronat nad konkursem objęła Burmistrz Żabna Pani Marta Herduś.

Konkurs składał się z etapu szkolnego mającego na celu wyłonienie reprezentantów szkół oraz etapu gminnego, którego celem było rozwijanie zainteresowań informatycznych. Zadanie uczniów polegało na odwzorowaniu dokumentu wykonanego w programie Paint. Organizatorem przedsięwzięcia była szkoła Podstawowa w Ilkowicach, koordynatorem konkursu i autorem zadania dla małych informatyków Marzena Gubernat.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice z kl. III Martyna Fijał i Maja Smoleń.

Laureatką konkursu została Martyna Fijał, która zajęła II miejsce.

Nagrody laureatom konkursu wręczyła Burmistrz Żabna Pani Marta Herduś i Dyrektor Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Ilkowicach Mirosław Piotrowski. 

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci nagrody rzeczowe.

 Gratulacje dla wszystkich uczniów, którzy walczyli o tytuł „Małego Informatyka”, każdą szkołę reprezentowało dwoje uczniów, którzy uzyskali największa ilość punktów w etapie szkolnym.