Wycieczka do Krynicy na wieżę widokową

       W połowie września uczniowie wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Krynicy. Głównym celem wyjazdu było zwiedzenie nowo powstałej wieży widokowej.

        Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju to pierwsza w Polsce wieża w koronach drzew o drewnianej konstrukcji, z której można podziwiać zapierające dech w piersiach widoki na malowniczą okolicę i nie tylko. Drewniana konstrukcja o wysokości 49,5 metra zlokalizowana jest w paśmie lasów Jaworzyny Krynickiej, na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena (896 m n.p.m).

       Wycieczka rozpoczęła się od spotkania z członkiem zarządu Słotwiny Arena panem Maciejem Szymańskim. Pan Maciej osobiście zadbał o naszą grupę, abyśmy bezpiecznie wyciągiem krzesełkowym zajechali na miejsce. Rozpoczęła się nasza przygoda.

 Trasa do wieży prowadzi po specjalnie przygotowanej “drewnianej ścieżce” w koronach drzew, która wznosi się stopniowo do góry. Przeszliśmy ścieżką edukacyjną „W poszukiwaniu zaginionego inkluza” zawiera 15 tablic i interaktywnych instalacji, które przybliżają zasoby przyrodnicze i kulturowe terenu Krynicy i jej okolic.  Uczniowie bawili się doskonale i przy okazji uczyli.

Najważniejszym punktem było dotarcie na szczyt wieży widokowej, z której podziwiali rozległe krajobrazy okolicy.

    Kolejną również wspaniałą atrakcją były warsztaty robienia pizzy. Dzieci stanęły przy wspólnym stole, na którym przygotowano produkty i akcesoria potrzebne do wypieku pizzy. Młodzi kucharze ubrali profesjonalne fartuszki i czapeczki. Każdy uczestnik przygotował od podstaw swoją własną prawdziwą pizzę i udekorował ją według własnego pomysłu. Pizza wypiekana była w piecu, pod obserwacją dzieci. Po wypieczeniu odbyła się konsumpcja własnych dzieł kulinarnych.

    Z żalem uczniowie opuszczali ośrodek, ponieważ atmosfera w nim była bardzo rodzinna a widoki i piękna pogoda sprawiła, ze nie zapomnimy szybko tego wyjazdu.

Serdecznie dziękujemy pracownikom ośrodka  a szczególnie Panu Maciejowi Szymańskiemu za serdeczne przyjęcie dzieci, opiekę i pomoc w zorganizowaniu wyjazdu.