–  DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA

 Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień.

Dlatego, podobnie jak w ubiegłym roku, w dniu 12 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klasy I-III wraz z wychowawcami przystąpili do ogólnopolskiej  akcji „Śniadanie Daje Moc”.

Celem programu było:

  • zwiększenie świadomości najmłodszych w kwestii prawidłowego odżywiania, ze szczególnym uwzględnieniem śniadania;
  • przyczynienie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację.

Pojawiło się wiele pomysłów na kolorowe i zdrowe kanapki, szaszłyki, sałatki itp. W tym roku do przygotowania zdrowych pyszności zostały wykorzystane warzywa. Śniadanie było przepyszne, urozmaicone, niecodzienne.

Zapach roznosił się po całej szkole. Było wesoło, smacznie i sympatycznie. Dzieci potrafiły dzielić się produktami, działać wspólnie i zgodnie. Nie bały się próbować nowych smaków. Takie śniadanie było dla nich prawdziwą frajdą. Na twarzach promieniał uśmiech i  zachwyt.