Pasowanie na ucznia w PKZSiP im. AK w Niecieczy 2019

14 października PKZSiP im. AK w Niecieczy świętowała uroczystość pasowania uczniów  klas pierwszych.

Uroczystość rozpoczęła uroczysta msza św. w kościele parafialnym poprowadzona przez ks. proboszcza Stanisława Wąchałę. W czasie nabożeństwa ks. Stanisław poświęcił przyniesione przez dzieci tornistry, podręczniki, zeszyty i przybory szkolne.

Wszyscy modlili się też o pomyślność, wszelkie potrzebne łaski dla dzieci, rodziców i nauczycieli. Przygotowana na tę uroczystość część artystyczna odbyła się w sali gimnastycznej. W części oficjalnej  obchodów odśpiewano hymn państwowy, a po nim pan dyrektor Leszek Liszka , powitał serdecznie wszystkich zebranych: pierwszoklasistów  wraz z  rodzicami, ks. proboszcza  Stanisława Wąchałę, przedstawicieli Rady Rodziców, nauczycieli i uczniów z klas starszych. Wszystkim przybyłym nauczycielom   życzył owocnej nauki w związku z świętem KEN.

Następnie uczniowie klasy pierwszej zaproponowali zabawną wersję okolicznościowego przedstawienia podczas, którego szukano zagubionego ołówka , który to jest niezbędnym rekwizytem do pasowania na ucznia naszej szkoły. Program animowany  był przez maskotkę Termaliki Bruk Bet Nieciecza słonia Termisia uwielbianego przez małych i dużych kibiców naszej drużyny piłkarskiej, w której to roli gościnnie wystąpił Marek Piekut.  W przedstawieniu zadebiutował w roli aktora pan dyrektor Leszek Liszka wraz z panią dyrektor Iwoną Fijał. Pierwszoklasiści zaprezentowali przy tej okazji swoje umiejętności recytatorskie oraz  wokalne. Na szczęście ołówek się odnalazł i słoń Termiś zrezygnował z pasowania swoją trąbą. Cała publiczność bawiła  się doskonale i  nagrodziła  występy gromkimi brawami.

W czasie rozmowy z pierwszoklasistami przeprowadzonej w formie quizu zgromadzona widownia dowiedziała się , że mimo zaledwie kilkutygodniowego przebywania w szkole nasze pierwszaki  dużo potrafią.

Tę część programu koordynowała wychowawczyni  klasy  pierwszej Maria Bartecka.

Kolejnym punktem programu było złożenie ślubowania w obecności dyrekcji szkoły przez pierwszoklasistów i pasowanie ich na pełnoprawnych uczniów naszej szkoły. Uczniowie z godnością   przyrzekali  na sztandarszkoły sumienność, uczciwość oraz sławienie dobrego imienia szkoły.  

Na zakończenie głos zabrali przedstawiciele samorządu uczniowskiego , którzy zwrócili się do pierwszoklasistów z ciepłymi słowami i najlepszymi  życzeniami  Rodzice ofiarowali również swoim dzieciom rożki obfitości i tort z wypisanymi imionami pierwszoklasistów. Na koniec uroczystości uczniowie klasy pierwszej otrzymali  okolicznościowe dyplomy  oraz upominki od pani prezes Danuty Witkowskiej ,dyrekcji, wychowawczyni i Rady Rodziców naszej szkoły .
Wszyscy zebrani goście zostali zaproszeni na wspólny poczęstunek i zabawę integracyjną.

Uroczystość odbyła się w miłej atmosferze i zapewne  będzie miłym wspomnieniem.