Koncert z okazji 101. Rocznicy Odzyskania Niepodległości

Dla upamiętnienia 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości 11 listopada odbyła się  uroczysty koncert pt. „Tu jest nasza Ojczyzna” w budynku teatru Bruk-Bet Nieciecza.

 Był to wzruszający montaż słowno- muzyczny upamiętniający tragedię rozbiorów, trudne lata walki o niepodległość i radość z odzyskania wolności. Akademia miała przede wszystkim przypomnieć tamte ciężkie czasy, ale także wzbudzić w uczniach refleksję na temat tego, co dziś dla nich znaczą słowa: Ojczyzna, niepodległość, patriotyzm. To była piękna lekcja szacunku wobec tradycji, pamięci o historii i miłości do Ojczyzny

Uroczystość rozpoczęła wniesieniem sztandaru i wspólnym odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego”. Na początku wystąpiły  uczniowie Publicznego Katolickiego Zespołu Szkół i Przedszkola im. Armii Krajowej w Niecieczy. Zaprezentowali wspaniale przygotowaną część artystyczną. Były i piękne, wzruszające wiersze oraz występy młodszych i starszych solistów, którym przygrywał sam dyrektor szkoły Leszek Liszka i pan  Marek Piekut.

W drugiej części koncertu  wystąpił teatr Niecieczanie, pod muzycznym kierunkiem pana Jana Sanka.