Bezpieczna droga do szkoły z mrówką

Bezpieczna droga do szkoły z mrówką

     Policjanci tarnowskiej komendy wraz z sympatyczną maskotką mrówki uczą pierwszoklasistów jak bezpiecznie poruszać się po drogach. Cykl spotkań w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły z mrówkami” ma uświadomić dzieci o zagrożeniach jakie wynikają z bycia niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego.

     W poniedziałek, 23 września br. Pani policjant oraz maskotka mrówki odwiedzili naszych pierwszaków. Celem spotkania było  przybliżenie najmłodszym użytkownikom dróg zasad prawidłowego zachowania w czasie drogi do i ze szkoły. W sposób teoretyczny oraz praktyczny dzieci klasy pierwszej  poznawali podstawowe przepisy ruchu drogowego dla pieszych i rowerzystów. Uczyli się bezpiecznie korzystać z dróg, a przede wszystkim przejść dla pieszych. W tym pomagała olbrzymia maskotka mrówki, która rozdała kamizelki odblaskowe.

    W czasie tego spotkania, w formie zabawy, dzieci zostały uwrażliwiane na zagrożenia wynikające z bycia niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego. Dodatkowo dzięki rozdanym elementom odblaskowym pierwszoklasiści staną się lepiej widoczni dla kierowców w nadchodzącym okresie jesienno-zimowym.