Ostatnie pożegnanie śp. por. Jana Florka

29 kwietnia 2019 roku odszedł na „wieczną wartę”  żołnierz AK, członek Światowego Związku Armii Krajowej – por. Jan Florek . Dziś rodzina, najbliżsi i
okoliczni mieszkańcy pożegnali go na cmentarzu w Otfinowie, dziękując za służbę oraz za to, że był strażnikiem pamięci. Pana Jana będziemy wspominać jako niezwykłego człowieka, który o swej ukochanej Ojczyźnie zawsze mówił ze łzą w oku, który swą postawą uczył nas, że nie ma wartości ważniejszej i cenniejszej niż Rzeczpospolita Polska. Pan Jan bywał na różnych uroczystościach patriotycznych w naszej szkole. Mimo sędziwego wieku, póki mógł zawsze nam towarzyszył, bo kontakt z najmłodszym pokoleniem Polaków traktował jako służbę Ojczyźnie.

Z pewnością w sercach wielu osób Jan Florek na zawsze pozostanie wspaniałym człowiekiem i wielkim patriotą.
Spoczywaj w pokoju! Cześć i Chwała Twojej Pamięci!