admin

02 May 2019

No Comments

Prezes Krzysztof Witkowski odznaczony Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości i Medalem 100-lecia Odzyskania Niepodległości!

W dniu 27 kwietnia 2019 roku w Niecieczy odbyły się uroczystości z okazji pierwszej rocznicy śmierci śp. Marii Witkowskiej. Podczas spotkania, które odbyło się w siedzibie firmy Bruk-Bet, zaproszeni Goście mieli okazję uczestniczyć w projekcji filmu dokumentalnego „Promienie Dobra – Świadectwo Marii Witkowskiej”, przygotowanego specjalnie na tę okazję oraz w koncercie zespołu muzycznego Niecieczanie. Część artystyczna wywołała u zgromadzonych wiele wzruszeń i emocji.

Podczas części oficjalnej wojewoda małopolski Zbigniew Starzec wręczył Panu Prezesowi Bruk-Bet Krzysztofowi Witkowskiemu dwa odznaczenia. Pierwsze z nich, w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości. Następnie Pan Prezes otrzymał z rąk wojewody małopolskiego Medal 100-lecia Odzyskania Niepodległości, który został przekazany w imieniu Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Oba odznaczenia zostały nadane z uwagi na aktywną działalność zawodową oraz społeczną w naszym państwie.

Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości jest odznaczeniem o charakterze pamiątkowym, nadawanym w okresie trwania Narodowych Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej w latach 2018–2021. Jest nadawany między innymi osobom żyjącym, które poprzez aktywną działalność zawodową i społeczną przyczyniły się do odzyskania lub umacniania suwerenności Rzeczypospolitej Polskiej. W szczególności poprzez budowanie wspólnoty obywatelskiej Polaków i poczucia tożsamości narodowej, rozwoju nauki, rozsławiania dobrego imienia Rzeczypospolitej Polskiej poprzez kulturę i sztukę, rozwoju społecznego i umacniania więzi z Polakami za granicą oraz budowania dobrobytu gospodarczego Rzeczypospolitej Polskiej. Medal nadaje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej z własnej inicjatywy lub na wniosek Prezesa Rady Ministrów, ministrów, kierowników urzędów centralnych oraz wojewodów.

Natomiast Medal 100-lecia Odzyskania Niepodległości jest polską odznaką okolicznościową dla uczczenia 100-lecia Odzyskania Niepodległości oraz na pamiątkę odrodzenia Państwa Polskiego. Decyzję o przyznaniu medalu podejmuje Prezes Rady Ministrów.

Gratulujemy przyznanych odznaczeń i życzymy dalszych sukcesów!