Wycieczka do Niedzicy 2018

Klasa VI wraz z wychowawcą oraz rodzicami wybrała się na wycieczkę klasowa do Niedzicy, miejscowości, która przyciąga pięknem zabytków, jeziorami i górami.

Średniowieczny Zamek w Niedzicy tzw. Zamek Dunajec należy do najcenniejszych w Polsce zabytków architektury obronnej. Dziś doskonale zachowana budowla jest siedzibą Stowarzyszenia Historyków Sztuki.

W zamkowych komnatach można było oglądać ekspozycje poświęcone głównie historii zamku, zabytkowe meble, sale tortur, lochy, jak również ciekawe legendy związane   z tymi miejscami. Na zamku znajdują się również  dwa tarasy widokowe, na które prowadzą drewniane schody. Roztacza się z nich  malownicza panorama okolic, wspaniały widok na zamek Czorsztyn, zaporę, Pieniny, a nawet Tatry.

W bezpośredniej bliskości zamku znajduje się niewielka wozownia. Budynek spełnia rolę muzeum, w którym znajdują się piękne i dobrze zachowane karety należące do właścicieli zamku. Powozy konne zgromadzone w wozowni pochodzą z lat 1900 – 1939.

Jedna z głównych atrakcji na pewno były rejs statkiem –  „Harnasiem”.

W czasie trwania rejsu można było podziwiać wiele atrakcji zarówno architektonicznych jak  i przyrodniczych.

Na zakończenie pobytu w Niedzicy, klasa VI udała nad Zaporę , podziwiać nie tylko piękne widoki le również Malowidło 3D. W drodze powrotnej uczniowie poszliśmy poszukać pamiątkowych drobiazgów na stoiskach. Do Niecieczy klasa wróciła z naładowani dobrymi emocjami i wspomnieniami.