17 November 2017

OBÓZ SZKOLENIOWY „EUROWEEK” W RAMACH PROJEKTU JĘZYKOWEGO

Jesienią 2017 roku klasa III gimnazjum brała udział w 5 dniowym obozie językowym „Euroweek” w Długopolu Zdój. Było to możliwe dzięki uprzejmości Pani Prezes Danuty Witkowskiej, która pokryła koszty pobytu oraz przejazdu młodzieży. Opiekę nad dziećmi pełniły Panie Ewa Piotrowska oraz Marta Mika. Wyjazd jest cześcią projektu, w którym w tym roku bierze udział klasa III gimnazjum. Uczniowie uczestniczą także w cyklu cotygodniowych zajęć dodatkowych z języka angielskiego, majacych na celu usystematyzowanie ich wiedzy językowej. Zajęcia projektowe prowadzi Pani Ewa Piotrowska.

Euroweek jest programem edukacyjnym dla młodzieży w wieku szkolnym, który ma na celu doskonalenie umiejętności językowych w zakresie języka angielskiego oraz kształtowanie zdolności przywódczych uczestników. Ponadto program rozwija inteligencję, potrzebną uczniom w szybko zmieniającym się świecie, uczy wielokulturowości, komunikacji społecznej oraz rozwija kreatywność.

Zajęcia prowadzone są w języku angielskim od 9.00 do 22.00 przez szkoleniowców i wolontariuszy z Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Austrii, Rumunii, Dominikany, Argentyny, Meksyku, Litwy, Łotwy, Indonezji, Chin, Hiszpanii, Gruzji, Finlandii, Wietnamu, Kenii, Nepalu, Indii, Kolumbii, Ugandy, Etiopii, Gwatemali, Filipin, Macedonii, Chorwacji, Turcji i Peru. Przekazują przekazują oni informacje z zakresu historii, ekonomii, turystyki, kultury oraz mieszkańców i tradycji swoich krajów w sposób interaktywny, jak również bardzo osobisty, co sprzyja zapamiętywaniu i rozumieniu poruszanych zagadnień.

W celu podniesienia umiejętności społeczno-komunikacyjnych uczestników, program Euroweek otwiera przestrzeń do rozwijania poczucia pewności siebie poprzez zróżnicowane zadania, mające na celu integrację grupy i budowanie teamu, a także poprzez warsztaty językowe, odgrywanie ról, prezentacje, rozmowy motywacyjne oraz dyskusje grupowe z wolontariuszami.

Dodatkowo, aby podnieść sprawności intelektualne i kreatywność uczestników, program obejmuje zadania z zakresu rozwiązywania problemów, zarządzania grupą, kreatywności, zarządzania projektami, debat, uchodźstwa, stereotypów, porównań tematycznych i wielu, wielu innych. Oczekiwanym efektem po zakończeniu działań jest zdolność uczestników do krytycznego myślenia i otwartość, pozwalająca na analizę pozyskanych informacji.

Program organizowany jest przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim we Wrocławiu, Together Europe, Ministerstwem Edukacji Narodowej, Ministerstwem Spraw Zagranicznych, Ministerstwem Gospodarki, Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej, Akademią Morską w Szczecinie, przedstawicielami konsulatów, ambasad oraz  parlamentarzystów europejskich.

Zapraszamy do obejrzenia galerii: